Skrivena na farmi na jugu Kine nalazi se ogromna svinja teška koliko i polarni medvjed, čak pola tone.
Nakon pojave afričke svinjske groznice, poznate i kao svinjska ebola, koja je opustošila azijsku industriju svinjetine, cijena ovog mesa raste. U nastojanju da ublaži inflaciju, kineska vlada pozvala je poljoprivrednike da povećaju proizvodnju svinja. Iako su svinje veličine polarnog medvjeda možda previše za postići, poljoprivrednici u pokrajini Jilin na sjeveroistoku zemlje odgovorili su na zahtjev vlade uzgojem svinja teških između 150 do 200 kilograma, što je puno više od prosjeka koji iznosi 125 kg. Zhao Hailin, uzgajivač svinja u Jilinu rekao je da želi uzgajati svinje tako da budu "što veće".
Ne uzgajaju samo male farme neprirodno velike svinje. Ogromne kompanije poput Wens Foodstuffs Group Co, kineskog vrhunskog uzgajivača svinja, ubrzale su taj trend. Zapravo, prema mišljenju analitičara iz Bric Agriculture Group, velike farme svinja imaju za cilj povećati veličinu životinja za najmanje 14 posto.
Iako je prirodni životni vijek svinja oko 15 godina, tvorničke farme selektivno uzgajaju svinje kako bi rasle tako brzo da dostignu veličinu klanja za samo šest mjeseci. Ovaj brzi rast ima danak na njihovim tijelima, uzrokujući bolove u zglobovima i druge bolesti. Povećavanjem veličine svinja, kineski poljoprivrednici pate životinje još više.
Nažalost, svinje nisu jedine životinje koje se uzgajaju da budu što veće, što prije. U Sjedinjenim Američkim Državama 9 milijardi pilića uzgajanih za mesnu industriju ima šest puta brži rast, nego što je to bilo 1925. godine. Ova povećana stopa rasta često uzrokuje zatajenje srca, hromost, koštane infekcije, sindrom iznenadne smrti i još mnogo toga. Masa im također otežava kretanje, jer ne mogu doći do hrane ili vode.